Sistem kalınlığı
100 mm
Derz detayı 
Yatayda ve düşeyde kusursuz 6 mm derz
Sistem ağırlığı
Yaklaşık 35 kg/m2
Boyutlar
Mimari tasarım konseptine bağlı olarak özel en ve boyda üniteler (standart tek parça ünite boyutu max. 1.000 x 3.000 (h) mm)
Konstrüksiyon 
Düşey duvar organizasyonu için slotlu galvanize çelik dikme (DIN EN 10327. DIN EN 10143) ya da alüminyum dikme (EN 15088). Galvanize çelik zemin ve tavan profili (DIN EN10327, DIN EN 101143) ya da alüminyum zemin ve tavan profili (EN 15088)
Camlı Ünite
Fabrika ortamında toplanmış, çerçevesiz cam etkisine sahip 9 mm ince alüminyum çerçeveli monoblok ünite. Tek camlı cam profil kenarına hizalanmış 6 mm düz/temperli/lamine camlı çift camlı 2x4 mm, 2x6 mm ya da 4+6 mm düz/temperli/lamine camlı
Cam yüzeyi
Kumlu cam, desenli kumlu cam, film kaplı cam, boyalı cam, extra clear cam
Alüminyum yüzeyi
E6/EV1 natürel eloksal, renkli eloksal ya da istenilen RAL renginde elektrostatik toz boyama (75 mikron)
Jaluzi 
Manuel ya da elektrik kumandalı 2 cam arası ortalanmış 25 mm genişliğinde yatay şeritler
Dolu panel 
18 mm suntalam ya da MDF formaldehit emisyonu sınıfı E1 (opsiyonel B1 sınıfı MDF ya da A1 sınıfı özel plaka)
Dolu panel yüzey
Doğal ahşap kaplama, melamin, HPL laminat, kumaş, boyalı yüzey cam, çelik alüminyum, mıknatıslı, lake, projeksiyon ekranı, 3 boyutlu ya da akustik yüzeyli
Yalıtım
60 mm kaya yünü, yoğunluk 52 kg/m3 (A1 sınıfı) duvar ahşap ya da cam askılı raflar, yazı tahtası, mıknatıslı panel, duvarla organizasyonu entegre dolap sistemi. Kapı kasası önceden fabrika ortamında toplanmış 2,4 mm kalınlığında 25 mm alüminyum çerçeveli kapı ünitesi (kapı kanadı ve kilit üzerine takılmış)
Kapı kanadı
Ahşap kapı kanadı ya da cam kapı kanadı. Ahşap kapı kanadı kanat kenarları sert ağaç üzeri natürel cilalı 40 mm ahşap kapı kanadı (doğal ahşap, HPL laminat, MDFlam kaplı ya da lake). Cam kapı kanadı 10 ya da 12 mm temperli camlı kapı kanadı ya da 5+5 mm lamine temperli camlı kapı kanadı
Kapı aksesuarları
Mimari tasarım konseptine ve mekân için belirlenen güvenlik düzeylerine göre değişmektedir. (Standart barelli kilit, paslanmaz çelik ya da alüminyum kapı kolu) Profil klipsleme dikme ile cam profili ve dikme ile kapı profili birbirine klipslenmektedir.
Zemin ayarlama
Çelik zemin ayarlayıcı kullanılır.
Bölme duvar konsepti 
Mekân (okul, hastane, ofis, otel, restoran, banka, kongre&toplantı alanı) fonksiyona göre değişmektedir.
Seçenek
Bölme duvar tavana kadar ya da üzerinde herhangi bir çelik taşıyıcı sisteme ihtiyaç duymayan bir seperatör sistemi olarak kullanılabilir.

Alnoplan D100 sistemi, 100 mm kalınlığında tek ya da çift camlı, ses yalıtımlı ve derzli bölme duvar sistemidir. Daha estetik bir görünüş ve ortamdaki maksimum şeffaflık için camlı çerçeve minimize edilmiştir. Sistemin ince tasarımı minimal bir etki yaratmaktadır.

Çift camlı çerçevenin içerisine manuel ya da elektrikli kumandalı jaluzi yerleştirilebilir. Alnoplan D100, ofislere ince ve şık bir çerçeve sunmaktadır. Cam cama profil birleşimlerinde ve cam kapı birleşimlerinde kullanılan klipsli çelik dikmeli birleşimler rijit bir çerçeve oluşturmakta ve yüksek ses yalıtımı sağlamaktadır.

Üniteler arasında kusursuz 6 mm derz yer almakta ve cam profiller tüm kenar boyunca klipslenmektedir. Bu sayede tüm yapıda kusursuz derzli bir sistem oluşmaktadır.