Alçıpan konstrüksiyonun tüm avantajlarından yararlanırken mümkün olan en iyi ses yalıtımını ve kurumsal mahremiyet sağlamak için konut veya ticari sektörlerde, ofis çalışma alanlarında kullanılabilir. Alçıpan yüksek akustik özelliklere sahiptir. Dikey veya yatay metal çerçeveye kolayca yerleştirilebilir. 

Alçıpan duvar bölme sistemleri, ofislerde birçok ihtiyacı karşılayabilen çok yönlü bölme çözümümüzdür. Alçıpan bölme hafif, güçlü ve kurulumu kolaydır. Çeşitli uygulamalar için güvenle tercih edilebilir. Çok yönlü, hafif, hızlı ve kurulumu kolaydır. Sistem bütün pano çeşitlerini kullanabilir. Minimum bileşen miktarı ile sektöre özel gereksinimleri karşılamak için optimize edilmiş çözümler vardır.  

modüler alçıpan duvar bölme

Sistem dayanıklı galvanizli çelikten yapılır, genellikle alçı panelleri yüzey malzemesi olarak kullanılır. Kurulum kolaylığı için ofislerde ve konut binalarında yaygın olarak kullanılır. Ahşap ile karşılaştırıldığında, alçı levhalar yangına dayanıklı bir çözüm sağlayabilir. Büyük hacimli tuğla duvarlarla karşılaştırıldığında binanın ağırlığını büyük ölçüde azaltabilir. Ayrıca, güvenli ve sessiz bir ortam oluşturmak için ısı ve ses yalıtımı ürünü bölme çerçevesine doldurulabilir.