Ofis Gizliliği

Akustik Çözümler

Çalışma Alanlarındaki Akustik Paneller

Bir çalışma ofisinde sesi azaltmak için akustik panellerin kullanılması zorunludur. Bu sadece gizlilik meselesi değildir, açık plan ofis ortamında çalışmak için yoğunlaşma zorluklarını da ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Birlikte çalışan ofislerdeki akustik paneller, arka plandaki gürültüyü etkili bir şekilde azaltır, Çalışanları rahatsız edici gürültüler olmadan iletişim kurmasına ve daha konforlu bir ofis alanında çalışmalarına olanak sağlar. Genel olarak, panellerimiz akustik bir çözümle sınırlı değildir, harika dekorasyon seçenekleri ile duvara veya yere monte edilebilir ya da tavandan asılabilirler. 

Ofis Akustiği, Ses Yalıtımı

Gürültü, ofis akustiği ve telefon çağrılarının uğultusu, konsantre olmak için özel bir alana sahip olmamak, ofislerde karşılaştığımız en yaygın sorunlardır. Optimum bir ses seviyesi için bir ofis tasarlamak önemlidir.

Çalışanların %50’si odaklanmaya çalışırken başkalarının dikkatini dağıttığını belirtmektedir. Birçok çalışan, çalışma ortamının çok gürültülü olması nedeniyle konsantre olamayacaklarını düşünüyor ve günümüzün giderek artan açık ofis planlarında bu sorunun ele alınması gerekiyor.

Son yıllarda, en yaygın ofis tasarım eğilimlerinden biri, personelin çalışma masasından uzakta da çalışabileceği çeşitli çalışma alanlarının tasarlanması olmuştur. Bu tasarımlar, çalışanlara konsantre olmaları gerektiğinde daha sessiz bir alan sunmakta ya da açık ofis planlarında özel çağrı aldıklarında iş arkadaşlarının dikkatini dağıtmalarını engellemektedir. Optimum sıcaklık, aydınlatma ve benzeri görevler İçin endüstri normları varken, optimum ses veya gürültü seviyesinin ne olduğuna dair net bir standart bulunmamaktadır.

Normal gürültü seviyesi, ortalama ev gürültüsüne veya iki kişi arasındaki normal  tonda yapılan bir konuşmaya eşdeğerdir. Akustik optimizasyonu, yalnızca daha iyi bir gizlilik derecesi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gürültü seviyelerini etkili bir şekilde azaltmak için oturma, masa grupları veya bölmeler gibi ofis mobilyaları ürünleri ile de emilebilir. Ek olarak, dB derecesini düşük tutan camlı toplantı odası duvarlarınında optimize edilmesi, büyük toplantılardan dışarıya yayılan gürültünün önlenmesi için düşünülmelidir.

Ürün Grupları