Ofis Teknolojileri

Elektrik + Döşeme + Kablolama

Günümüzün mobil ofis kültürü, kablo yönetimi tasarımında gerekli hususları dikkatle ele alır, ekler ve değiştirir. Günümüz ofisleri için iletişim ağları ve kontrol sistemleri kapsamlı kablolama gerektirir. Bu nedenle, kablo ve kablo yönetimi önemli bir tasarım öğesi olarak ele alınmalıdır. 

Ofis Kablo Yönetimi: Ofiste Özgür Ol

Tüm kablo geçişleri için en uygun yolu veya destek sistemini seçmek, kablolar üzerinde aşırı mekanik gerilmeyi önlemenin ve böylece performansta bozulma ihtimalini ortadan kaldırmanın en iyi yoludur. Aynı zamanda, genel inşaat uygulamaları, yerel ve ulusal kodların bilgisine de sahip gereklidir.

Zemin tabanlı donanım.

Hücresel zemin ve döşeme altı kanal dağıtım sistemleri, ofis binası yapısının bir parçası olarak tasarlanmalıdır. Hücresel zemin, çelik çerçeve konstrüksiyonunda kompozit zemin döşemesinin ayrılmaz bir parçası olan yapısal çelik döşemeden oluşur. Siper başlığı olarak adlandırılan metal bir kanal, ayrı hücreleri birbirine bağlar ve bitmiş döşeme levhası ile aynı hizada kurulur. Hücresel zemin ile esnekliğin derecesi, ön ayarların ve hücrelerin modül aralığına bağlıdır.

Önceden belirlenmiş eklerin etkinleştirilmesi ve devre dışı bırakılması kolay olduğu için, hücresel zemin kaplaması en düşük yer değiştirme maliyetlerinden bazılarını sunar. Zemin altı kanalı, çelik veya beton yapılarda kullanılabilir, ancak beton zemin döşemesi, hücresel bir döşemenin gerektirdiğinden daha kalın olmalıdır. Döşeme altı kanal sistemleri, tek, çift veya üç kanallı kanallara uygun gömme servis armatürleri ile mevcuttur. Bu kablo dağıtım yönteminin kurulumu nispeten yüksek maliyetli olabilir ve yer değiştirme giderlerini artırabilir.

Ayrıca yükseltilmiş döşeme olarak da adlandırılan erişim katı, yapısal zeminin 10 ila 30 cm üzerindeki kaidelerde desteklenen metal panellerden oluşur. Genellikle 60 x 60 cm fit paneller, zemine rahat erişim sağlamak için çıkarılabilir. Paneller halı kareleri veya fayans ile kaplanır. Genellikle zeminle aynı hizada olan prizler, önceden seçilmiş panel oyuklarına monte edilir. Hem güç hem de iletişim devreleri önceden üretilmiş esnek geçmeli kablolarda taşınabilir.

Haberleşme kablolama bileşenleri seçenekleri çoktur. Kablo yönetimi son yıllarda ofis binası tasarımında önemli olduğu için, siz de daha fazla hareket, ekleme ve değişiklik yapmakta özgür olmak isteyeceksiniz.

Hastane Mobilya

Sağlık sektörüne özel ürünlerimiz hem hasta güvenliği hem de sürdürülebilirliğe odaklı mobilyaların hasta sağlığını, personel desteğini ve sağlık tesislerinde kaynak sorumluluğunu geliştirmede oynayabileceği rolü geniş bir bakış açısıyla ele almaktadır. Yöneticilerin tesislerinde mobilya satın alma, bakım ve değiştirme konusunda karar vermek için kullanabilecekleri kanıta dayalı bir tasarım kontrol listesi sunabiliriz. Tasarımcılar veya mimarlar, sağlık tesisi müşterileri ile iletişim kurmada kontrol listesini yararlı bulabilirler. Üretimimiz bölme sistemleri, akıllı ofisler, çeşitli mobilyalar, sandalyeler, kanepeler, masalar, mobilya sistemleri ve ankastre mobilyaları (hasta yatakları veya tıbbi arabalar hariç) içerir.

Kategoriler:
Devamını oku

Eğlence Merkezleri

Konser salonlarının ve eğlence merkezlerinin belirli bir etkinlik için özelleştirilmesine yönelik akıllı, hareketli bölme sistemleri.

Devamını oku