Ofis Bölme Sistemleri İçin Önemli Özellikler

Ofis bölme sistemlerinin öneml özellikleri

Ortak çalışma alanları birden fazla birden fazla departmanın birlikte çalışmasını sağlıyor ve giderek daha yaygın hale geliyor. Bu şirketler neden ofis duvarlarını kaldırıyor ve cam ofis bölmeler inşaa ediyor? Günümüzün ve geleceğin modern çalışma alanları ve bölme sistemlerinin önemli özellikleri nelerdir?

İşbirliği seven yeni kuşakların ticari alanlarda söz sahibi olmasıyla açık ofis çalışma alanlarının bu kadar popüler hale gelmesi şaşırtıcı değildir. Birden fazla departmanı barındırabilen ofis planları son yıllarda patlama yaşıyor.

Ofis bölme sistemleri modern ofis tasarımında en hızlı büyüyen trendlerden biri haline geldi. Bununla birlikte bir çalışma alanının planlama sürecine gereken özen gösterilmediği taktirde hiç istenmeyen sonuçlar oluşabilmekte.

Açık ofis planını pozitif iş yeri verimliliği için optimize etmek

Birçok girişimci geleneksel ofislerden daha verimli ve daha konforlu olduğu için açık ofis çalışma alanlarını tercih ediyor.

İyi Bir Ofis Bölme Planı Nasıl Tasarlanır?

Çalışma alanları çeşitli tasarım zorlukları sunar. Farklı iş gereksinimleri için, bir ofis alanını nasıl tasarlarsınız? İşte birkaç ipucu:

Açık Ofis

İnsanların ortak çalışma alanlarını sevmelerinin nedenlerinden biri daha büyük bir şeyin parçası olmak istemeleridir. Yine de çok yakın olmak istemiyorlar. Gerektiğinde kullanabilcekleri gizlilik ve özelleştirilmiş ortamların sağlanması gerektiğinden tasarımın bunu yansıtması gerekiyor.

Ofislerde Verimlilik: Ses İzolasyonu ve Akustik Neden Önemli?

Açık ofis alanları bir işletmenin çalışanlarına birlikte çalışma fırsatı sunarken inovasyonu, işbirliğini ve morali artıran bir meşguliyet duygusunu teşvik eder. Tasarımda ortak duvarlar, kanepeler, büyük rahat sandalyeler ve kapalı duvar yerine cam ofis bölme duvarlarını kullanmanın amacı budur.

Mutfak

İşyerinde gerçekleşen sosyalleşmenin çoğu yeme, içme ve mola verme ortamlarında gerçekleşir. Çalışanların iş akışını kesintiye uğratmadan iş arkadaşları ile bir araya gelebilmeleri için ofis tasarımınıza bir mutfak / kafe eklemek önemlidir.

Ayrı Çalışma Alanları

Birden fazla departmanı bir araya toplayan çalışma alanları arasında cam ofis bölme panelleri kurmayı düşünebilirsiniz. Bu yöntemle farklı departmanlara kendi özel çalışma alanı oluşturabilir ve birbirlerinin işine engel olmamalarını sağlamış olursunuz.

Hareketli Bölme Duvar Sistemleri, Özellikleri, Kullanımı, Avantajları

Özel Ofisler

Şeffaflık iyidir, ancak bazen ortak ofislerde biraz mahremiyete ihtiyacınız vardır. Bu durumlarda cam kapılar ve ofis duvar bölmeleri tercih edilir.

Konferans Salonları

Çalışanların birbirleriyle buluşabilmesi için şirketinize en az bir konferans salonu eklemelisiniz. Böylece çapraz fonksiyonel ekiplerdeki insanlar beyin fırtınası yapabilir veya ziyaretçilerle buluşabilir.

Anahtarsız Giriş

Modern anahtarsız giriş sistemlerde, kod girelerek, geçiş kartı taraması ya da akıllı telefonlar kullanılırak iç ofislere erişim sağlanabilir. Hem pratik, hem de güvenlik için idealdir.

Ofisinizi Yenilemek için Nedenleriniz

Şirketinizde verimliği artırmak, sadece bir iş ortamı değil, çalışanlarınızın bulunmaktan memnuniyet duyacağı bir yaşam alanı tasarlamaya karar verdiğinizde Altınbölme 30 yıllık tecrübesi ile ofis bölme ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde planlamanıza yardımcı olabilir.