UA-162317982-18

Ofis Mobilyalarınızı Nasıl Seçersiniz?

Ofis mobilyası seçimi

Ofis mobilyalarınızı seçmek en başında basit bir görev gibi görünebilir, ancak unutmayın, personeliniz neredeyse tüm zamanını ofiste çalışarak geçirecek. Hepimiz, her gün ofis sandalyelerimizde oturarak saatler geçiriyoruz, bu nedenle doğru ofis mobilyalarını seçmek önemlidir.

Yeni ofis mobilyaları seçerken hatırlanmamız gerekenler:

  • Maliyet
  • Alan
  • İşlev
  • Renk
  • Tasarım

Alan

Tedarik edilen mobilyalar, her zaman işyeri işlevselliği düşünülerek tasarlamış olmalıdır. Ofis alanın ve masaların oluşturabileceği karmaşayı önlemek, ortamı iyileştirmek için çözümler sunabilen bir tedarikçi ile çalışmak önemlidir.

Dağınık olmayan bir ofis ve özellikle masanız, daha net düşünmenizi ve odaklanmanızı sağlar. Birden fazla kişinin kullandığı çalışma masalarını tercih etmek alandan tasarruf sağlar, ekipleri bir araya getirir ve daha yakın çalışmalarına olanak verir.

Dağınık masalardan kurtulmanın bir yolu da dolap sistemleridir. Personel sürekli kullanmadığı malzeme ve ekipmanlarını dolaplarda muhafaza edecek ve gereksiz dağınıklık önlenebilecektir. Dolaplar, daha az yer kaplayan masalar kullanabilmenize ve dolayısı ile ofisinize daha fazla masa sığdırmanıza yardımcı olur.

Ofis mobilyası seçiminde, sahip olduğunuz alanı ve personelinizin yerine getirdiği işlevleri, ihtiyaç duymadığınız ya da nadiren ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz.

Maliyet

Daha önceden planladığınız veya yönetim tarafından belirlenmiş bir bütçeye veya bir kılavuza sahip olabilir ve daha uygun ofis mobilyaları seçerek tasarruf etmek isteyebilirsiniz, ancak burada durup biraz daha düşümelisiniz. Ofis mobilyalarınız ciddi bir personel yatırım olarak görülmelidir, sadece mobilyaya değil çalışanlarınıza da yatırım yaptığınızı unutmayın.

Ofis mobilyası seçimine çalışanlarınızın her gün ofiste oturarak saatlerini harcayacaklarını düşünerek karar vermek gerekir. Kaliteli bir ofis kurmak sadece personel konforu ve refahı açısından önemli olmakla kalmaz, mobilyalarınızı daha uzun süre kullanmanızı sağlar.

Ergonomi, Fonksiyon

Doğru ofis mobilyaları seçmek, personelin refahı için çok önemlidir. Uygun bel desteğine sahip, ergonomik tasarımlı ofis sandalyeleri sürekli masa başı çalışanlar için mükemmel bir tercihtir. Personeliniz ayakları düz bir şekilde rahatça oturabilmeli ve fiziğine göre ayarlanabilir olmalıdır.

Araştırmalara göre ofis çalışanlarında kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları oldukça fazla görülmektedir.

Çalışanlarınız, işlerini düzgün bir şekilde yapmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahipler mi?

Büyüyen bir şirketseniz, henüz toplantı salonları için ayrılmış bir alanınız olmayabilir. Böyle bir durumda çözüm olarak ofis bölme sistemleri kullanabilir ve toplantı alanını bölebilirsiniz. Ofis bölme sistemleri elektrik ve aydınlatma seçenekleri ile birlikte gelir ve aynı zamanda multimedya yetenekleri, akıllı cam seçenekleri sunabilir.

Ofis bölmelerinde uygun ofis mobilyalarının bulunması da önemlidir. Standartları düşürerek tasarruf etmek hiç kimsenin sağlığı için iyi değildir, bu nedenle renkli ve rahatlatıcı mobilyalara yatırım yapmak çalışanlarınızın refahı için gerçek bir fayda sağlayabilir. Diğer fonksiyonel hususlar ise, kişisel eşya, dokümanlar için bölümler ve geri dönüşüm noktaları olabilir.

Tasarım ve Renkler

Ofis mobilyanızın rengi kişisel bir tercih veya markanızı ifade eden renklerden oluşabilir. Çok sayıda renk ve kumaş seçeneğimiz olduğu için, ofis mobilyalarını marka renkleri ile uyumlandırabiliyoruz.

Renk ve tasarım tercihleriniz psikolojiyi temel alabilir. Birçok renk ruh halimizi etkiler ve renkler farklı enerjilere sahiptir. Bir mola alanına açık maviler veya doğal yeşil tonlar koymak personelin doğanın renkleri ile rahatlamasına yardımcı olabilir. Toplantı salonlarında enerji seviyelerini yüksek ve insanları tetikte tutmak için sıcak sarı tonlar kullanarak aydınlık ve enerjik bir ambiyans oluşturulabilir.

Çevreyi korumak için minimalist tasarım tabanlı mobilyalar kullanabilir, minimal bir yaklaşımla da modern ve şık bir ofise sahip olabilirsiniz.