21. Yüzyılın Açık Çalışma Alanları

Ofis Yenileme

Çok sayıda ebat ve hareketli bölme stilinden oluşan modüler ofise geçiş 21. yüzyılın ofis tasarım trendi haline gelmiştir.

Bunun birçok nedeni var ama hepsi modüler bölmelerin sabit alçıpan konstrüksiyon veya duvarların sağlayamadığı bir dizi avantaja dayanır. Bu faydalar estetikten daha fazlasıdır ve çeşitli şirketlerin bugünün değişen iş ortamına uyum sağlamalarına yardımcı olmaktadır.

Modern, Verimli Ofisler

Hareketli ofis bölme sistemleri ile modern dünyanın iş ortamlarına geçiş yapan şirket sayısı her geçen gün artmaktadır. Türkiye’nin doğusundan batısına kadar her bölgede yüksek teknoloji şirketlerinden hastanelere, hukuk bürolarından imalatçı firmalara ve eğitimkurumlarına kadar her türlü endüstriye ilham vermektedir. 

Hareketli cam bölmeler her ofis için ideal bir estetik ve ambiyans unsurudur.  Bölmeler, çalışma alanınızı pencerelerden gelen doğal ışığa açarken, sessiz alanları korur, çalışanlar arasındaki etkileşimi ve bilgi paylaşımını teşvik etmenizi sağlar. Hepsinden önemlisi, ofis tasarımlarımız daha sağlıklı ve daha verimli bir çalışma ortamı sunarak şirketler için bir motivasyon kaynağınıdır.

Akıllı ofisler, bölme sistemleri çalışanlara kendilerini daha iyi hissedecekleri bir çalışma alanı sağlamanın yanında, müşteri veya ziyaretçilere de olumlu bir izlenim bırakır ve daha üst düzey bir etkileşim sağlanmasına yardımcı olur. Ofisinizi estetik olarak güncellemenin olumlu etkilerini kanıtlamaya gerek yoktur. Bunu ilk andan itibaren hissedebilirsiniz.

Gelecek Estetiktir

Yeni küresel ekonomi esnekliği zorunlu kılar. Koşullar, anlaşmalar, teknoloji, yeni ürünlerin yükselişi ve girişimcilik kültürü, değişime hızlı ve etkili bir şekilde cevap veremeyi hgerektirmektedir. Hızlı değişen küresel bir iş ortamında rekabete ayak uydurmak şirketiniz için önemlidir. Altınbölme modern ofis sistemleri aradığınız cevap olabilir.

Ofis planı konseptini ortaya çıkardıktan sonra, sonsuz ofis yerleşimi imkanlarına sahip olacaksınız. Herhangi bir açık ofis alanını, boyutuna bakılmaksızın farklı şekillerde kullanabilir ve maksimum üretkenlik elde edebilirsiniz.

Açık Ofis Planları

Açık ofis planı, tüm çalışanların işlerini tek bir alandan yaptığı bir ofis planıdır. Açık bir ofis düzeninde, her bölüme bir alan tahsis edilir ve belirli bir bölümdeki tüm ekip üyeleri aynı bölmede bulunur. Açık ofis düzenleri mobil bölmeler, raflar veya dosyalama dolapları ile bölümlenir.

Yüksek tavanlı açık ofis

Açık bir ofisin ana konsepti ve amacı, işbirliğini, iş akışını ve çalışan iletişimini geliştirmeyi planlamaktır. Birçok şirket duvarları çalışan verimliliğinin önündeki engeller olarak görnekte ve bu nedenle açık ofis düzenlerini kullanmayı tercih etmektedir.

Masa grupları

Birkaç masayı birlikte gruplayabilirsiniz. Bu kurulum, çalışanların kendi gruplarıyla görsel temas kurmasına izin vermelidir. Masa grupları, ekipler ve departmanlar için çok etkilidir çünkü ekiplerin açık bir şekilde iletişim kurmalarına ve aynı odayı paylaşan diğer ekip veya bölümlerden ayrı olduklarını hissetmelerini sağlar.

Gizlilik

Bazı durumlarda dışa doğru bakan masalar daha estetik bir görünüm sağlasa da, çalışanların doğal ışıktan faydalanmasını sağlamak için masaları tüm ofise bakacak şekilde çevirmeyi deneyebilirsiniz; bu şekilde özellikle hassas kurumsal verilerle uğraşırken bilgisayar ekranlarının mahremiyetini korunmuş olur.

Farklı alanlar

Bir ofis planı tasarlarken, tüm ofisin aynı plana sahip olmsı gerekli değildir. Farklı ihtiyaçları karşılamak için özel alanlar ve benzersiz gruplar oluşturabilirsiniz. Örneğin, ofisteki motivasyonu teşvik etmeye yardımcı olduğu için ofis koltukları ekleyebilirsiniz, bu, ofis ergonomisini olumlu yönde etkiler.

Porojelerimiz